2017 rok

 W dniu 20 grudnia 2017 r. na zaproszenie Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim uczestniczyliśmy w Koncercie Bożonarodzeniowym. Wystąpili uczniowie tej szkoły. Swoją piękną grą w prowadzili nas w świąteczny nastrój. Nie zabrakło również bisów. Występ bardzo się podobał. Bardzo dziękujemy Szkole Muzycznej za zaproszenie i wspólne kolędowanie.

 


W dniu 19 grudnia na zaproszenie Przedszkola Publicznego nr 1 w Solcu Kujawskim wzięliśmy udział w przedstawieniu Bożonarodzeniowym. Występ przedszkolaków bardzo spodobał się naszym uczestnikom. Dzieci otrzymały gromkie brawa.

 


Wspólne strojenie choinki

Dnia 6 grudnia 2017r. nasz warsztat we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Środowiskowym Domem Samopomocy zorganizował wspólne strojenie zielonego drzewka bożonarodzeniowego. Na choince pojawiły się ozdoby własnoręcznie wykonane przez uczestników WTZ i ŚDS. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz miasta, mieszkańcy Solca oraz dzieci z Ochronki. Wiele radości sprawiły odwiedziny Mikołaja, któremu dzieci zaśpiewały piosenkę. Kiedy choinka była już ustrojona przyszedł czas na śpiewanie kolęd oraz słodki poczęstunek.
Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy i do zobaczenia za rok.


5 grudnia 2017 Wystawa świąteczna w Toruniu

Dnia 5 grudnia byliśmy w Toruniu na XXV Świątecznej wystawie rękodzieła artystycznego ,,My też potrafimy”. Razem z instruktorkami były uczestniczki p. Jadwiga i p. Jolanta.

 

 

 


6 grudnia 2017 Wspólne Strojenie Choinki


Kiermasz Bożonarodzeniowy 1-4.12.2017


Andrzejki w WTZ

W dniu 30 listopada 2017 r. uczestnicy naszego Warsztatu bawili się na dyskotece zorganizowanej z okazji Andrzejek. Tańce przeplatane były tradycyjnymi wróżbami i zabawami. Każdy z uczestników miał okazję sprawdzić, co czeka go w najbliższej przyszłości i czy sprzyja mu szczęście. Wróżby okazały się pomyślne i sprawiły, że uśmiechy pojawiły się na wielu twarzach. Czwartkowy dzień uczestnicy spędzili w miłej atmosferze integrując się między sobą.
Kolejne andrzejki już za rok!!!

 „Kino i Restauracja

Dnia 14 listopada 2017 r. uczestnicy warsztatu wraz z opiekunami wybrali się do Soleckiego Centrum Kultury do kina na film pt. „Listy do M. 3”. Po seansie cała grupa udała się na wspólny posiłek do restauracji Jaskiniowa na dalszą część integracji i dzielenie się emocjami po filmie. W restauracji uczestnicy mieli okazje samodzielnego zamawiania dań. Zarówno film i pyszny obiad oraz deser spełnił zadowolenie wszystkich.

 

 


„Zawody Wspinaczki sportowej w Toruniu”

7 listopada 2017 r. odbył się nasz pierwszy trening przed Zawodami Wspinaczki Sportowej w Toruniu. Dziękujemy Centrum Wspinaczkowemu GATO za udostępnienie ścianki i fachowy instruktarz.

 

Dnia 16 byliśmy na XVII Toruńskich Zawodach we Wspinaczce Sportowej Osób Niepełnosprawnych, pierwsze wejścia już za nami

 


„Dzień Pieczonego ziemniaka”

Dnia 17 października byliśmy w Jura Parku. Tam czekało na nas ognisko. Każdy w „gorącej atmosferze” piekł kiełbasy. Na deser była kawa i ciasto upieczone w pracowni kulinarnej. Wszyscy dobrze się bawili podczas wspólnego śpiewania piosenek. Pogoda i dobry humor dopisały.

 


„Jaka to melodia”

W dniach od 11-13 października 2017 r. nasi uczestnicy i uczestnicy z ŚDS rywalizowali w konkursie „Jaka to melodia” organizowanym w ŚDS. Nie było łatwo, bo ostatecznie tylko trzy osoby znalazły się w finale. Konkurs trwał trzy dni od 11-13 października. Było wiele zabawy i oczywiście emocji. Dwóch naszych panów zdobyło: I miejsce p. Wiesław, II p.Szymon i III p.Marcin z ŚDS. Gratulacje!

 

 


„Dzień Chłopaka”

W czwartek 5 października 2017 roku w naszym Warsztacie obchodziliśmy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji uczestniczki przygotowały Galę Supermanów, podczas której każdy mężczyzna został wyróżniony w danej kategorii. Okazało się, że są wśród Nas mężczyźni – Gołębie Serce, Złote Rączka, Mobilny Punkt Informacyjny,
Rozśpiewany komputerowiec, Sprytne Palce itp. Mężczyźni zostali uhonorowani medalami oraz słodkim upominkiem. Odbył się również konkurs na Omnibusa. Na podium znaleźli się panowie:
I Miejsce Krzysztof, II Miejsce Grzegorz, III Miejsce Wiesław oraz wyróżnienie Szymon.
Po części oficjalnej usiedliśmy razem przy tematycznej muzyce do kawy i ciasta. Wśród rozmów i uśmiechu zakończyliśmy spotkanie.

 

 


30 września 2017 odbyła się w Inowrocławiu XVI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych.

Imprezę tradycyjnie poprzedził uroczysty przemarsz uczestników, wolontariuszy  do hali widowiskowo-sportowej, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie z udziałem władz samorządowych i honorowych gości. Ceremonia miała iście olimpijską oprawę. Nie zabrakło płonącego znicza  i hymnu imprezy. Integracja poprzez aktywną zabawę i zdrową rywalizację – taki cel przyświeca Spartakiadzie od początku istnienia. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach sportowych, odpowiednio przystosowanych do stopnia i rodzaju ich niepełnosprawności w których I miejsce zajął p. Grzegorz i p. Krzysztof. W klasyfikacji drużynowej triumfowała nasza reprezentacja z Warsztatu Terapii Zajęciowej. Gratulujemy.

 


Piknik Letni „Kocham Cię Polsko”

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych
oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Solcu Kujawskim
zorganizowali Integracyjny Piknik Letni
„Kocham Cię Polsko” . W spotkaniu w Jura Parku wzięli udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Solca Kujawskiego, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Białych Błot i Aleksandrowa Kujawskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Miasta i Gminy, Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz kierownicy zaproszonych jednostek.
Zabawa odbyła się w klimacie ludowym. Uroczystość rozpoczęła się Polonezem. Czas umilał nam konkurs „Kocham Cię Polsko”, były liczne nagrody i wiele radości. Odbył się również pokaz tańca kujawskiego, którego kroków uczestnicy zabawy mieli okazje się nauczyć.
Nie zabrakło swojskiego ciepłego poczęstunku, który wpisał się w klimat imprezy.
Piknik upłynął w przyjaznej i wesołej atmosferze. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.
Projekt współfinansowany w ramach zadań samorządu województwa na 2017 r., ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z dotacji Urzędu Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim.

 


Bowling

Dnia 25 lipca 2017 roku byliśmy na Bowlingu w Solcu Kujawskim.
Była pizza, gra w kręgle i na deser lody.
Wszyscy bawili się świetnie, humor dopisywał no i apetyt. 🙂
Czekamy na kolejne wspólne wyjście.


Strongman

Dziś tj. 21 lipca 2017 odbyły się zawody Strongmana i Strongwoman.  Wśród konkurencji jest: wkręcanie śrubek, wbijacie gwoździ i cięcie deski. Rywalizacja i zdrowa konkurencja gwarantowane.

 

A tak tniemy deski na czas.


Piknik Rodzinny „Aktywnie, Twórczo, Razem”

18 lipca 2017 roku odbył się Piknik Rodzinny „Aktywnie, Twórczo, Razem” zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Solcu Kujawskim oraz
Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych. Impreza miała miejsce w ogródku Jordanowski przy rondzie im. burmistrza A. Nawrockiego.
Dla dzieci przygotowane były:
– zabawy i konkursy z animatorem – nagrody niespodzianki
– malowanie twarzy,
– malowanie odlewów gipsowych, zabawy w piasku kinetycznym,
– kącik zdrowej aktywności fizycznej – pomiar BMI
– rozstrzygnięcie konkursu plastycznego wraz z rozdaniem nagród

Ponadto można było skorzystać:
– z porad i konsultacji psychologów i pedagogów
– z możliwości zwiedzenia placówek dla osób z niepełnosprawnością:
Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy
Był poczęstunek, grochówka, ciasto i napoje.
Jak widać na zdjęciach wszyscy bardzo dobrze się bawili.

 

 


Szczególnie dla dzieci przygotowaliśmy :

* rozstrzygnięcie konkursu plastycznego wraz z rozdaniem nagród
* zabawy i konkursy z animatorem – czekają nagrody niespodzianki
* malowanie twarzy
* malowanie odlewów gipsowych, zabawy w piasku kinetycznym,
* kącik zdrowej aktywności fizycznej – pomiar BMI

Będzie można skorzystać:

– z porad i konsultacji psychologów i pedagogów
– z możliwości zwiedzenia placówek dla osób z niepełnosprawnością:

Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy

Na wszystkich uczestników Pikniku czeka:

– ścianka wspinaczkowa
– ciepły poczęstunek i coś słodkiego

 


Muzeum Okręgowe w Toruniu

27 czerwca w Toruniu było po królewsku 👑. Odwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w którym wzięliśmy udział w inscenizacji koronacji króla Jana III Sobieskiego.

 


Po raz kolejny odbyły się w naszym Warsztacie Mistrzostwa Warcabowe, było dużo emocji, zabawy i radości z wygranych. Uczestnikom dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom 🏆 i zapraszamy za rok.


21 czerwca z grupą naszych uczestników byliśmy na „Przeglądzie Twórczości Poetyckiej w Aleksandrowie Kujawskim”.

 


Dziś (20 czerwca) przy pięknej pogodzie odbył się w naszej placówce coroczny Piknik Rodzinny. Udział wzięli w nim uczestnicy warsztatu z rodzinami oraz zaproszeni goście. Był wspólny grillowy posiłek, a później czas umilał nam turniej „Postaw na Milion” oraz gry sprawnościowe . Piknik upłynął w cieplej ☀️, przyjaznej i wesołej atmosferze. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

 


22 maja byliśmy na Targach Pracy bez barier w WSG w Bydgoszczy.


W dniu 10 maja 2017 r. braliśmy udział w VI Turnieju Strzeleckim Osób Niepełnosprawnych w Kobylnikach. W strzelaniu indywidualnym z karabinu sportowego p. Krzysztof zajął I miejsce. Drużynowo zajęliśmy III miejsce. Drużynę tworzyli – p. Elżbieta, p. Krzysztof i p. Szymon. Dodatkowo w strzelaniu mogli wziąć udział instruktorzy z placówek. Udało się. I miejsce zajął p. Damian, II miejsce p. Monika. Gratulujemy wszystkim. Oczywiście nie można wspomnieć o sportowej rywalizacji podczas zawód. Nie zabrakło pysznego poczęstunku. Mimo zimna atmosfera była przyjazna.

 


Już po raz piąty Wąbrzeski Dom Kultury zaprosił naszych uczestników do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Wąbrzeski Mikrofon‘2017”.
Reprezentują nas: p. Jadwiga, p. Teresa, p. Karolina i p. Wiesław.
Twórczość reprezentowana przez osoby niepełnosprawne mówi o głębokich uczuciach oraz emocjach. Ma ona niepowtarzalny charakter i klimat.
Jak mówi dyrektor WDK Gizela Pijar –
corocznie przybywa chętnych, którzy z dużym zaangażowaniem przygotowują repertuar na wąbrzeski przegląd i uczą nas pogody ducha oraz życiowej pokory. Impreza nie ma charakteru konkursu u nas każdy jest wygranym – dodaje.
Do udziału w Przeglądzie zapraszane są osoby niepełnosprawne od 16 roku życia (m.in. podopiecznych WTZ, DPS, Stowarzyszeń i Fundacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 Śniadanie Wielkanocne

W środę 12 kwietnia 2017 r. zgodnie z tradycją, jak co roku uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej  spotkali się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym. Przy świątecznym stole zasiadła „rodzina Warsztatu Terapii Zajęciowej”oraz zaproszeni goście.
Spotkanie rozpoczęła pani Beata – kierownik WTZ, która przywitała zaproszonych gości oraz przekazała wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne. Bardzo ciepłe życzenia uczestnikom i pracownikom WTZ złożyli także zaproszeni goście. Wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, na którym znalazły się tradycyjne wielkanocne potrawy przygotowane przez uczestników WTZ.
Śniadanie odbyło się w ciepłej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze sprzyjającej integracji społecznej oraz skłaniającej do refleksji przed nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy.

 


3 kwietnia 2017 roku byliśmy w Toruniu w Urzędzie Marszałkowskim. „My też potrafimy” wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych.24 marca w naszej placówce odbył się konkurs kulinarny – ,,Smaki przypraw”. Nie było łatwo ale udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobył p. Andrzej, II p. Grzegorz i III p. Dariusz. Gratulujemy.

 


16 marca byliśmy w kinie w Soleckim Centrum Kultury na filmie „Zerwany kłos”. Film opowiadał o życiu Karoliny Kózkównej.


Z okazji Dnia Kobiet, pragniemy złożyć Wszystkim Paniom
najserdeczniejsze życzenia
wszelkiej radości i pogody ducha,
zadowolenia z każdego dnia oraz
realizacji wszystkich marzeń,
zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
życzą panowie z WTZ.


Zabawa ostatkowa w WTZ

Wszyscy w przyjemnym nastroju i poczuciem humoru bawili się przy muzyce disco. W toku zabawy odbyły się różne formy zabawowo-rozrywkowe. Następnie zostały wręczone symboliczne upominki zwycięzcom, dostarczając wszystkim niezapomnianych wrażeń. Nie zabrakło pysznego poczęstunku. Wszyscy bawili się w miłej i serdecznej atmosferze.


14 lutego Walentynki❤️, my uczciliśmy je śpiewająco 🎤.                 Odbyło się walentynkowe karaoke w którym uczestnicy i kadra ujawnili swoje talenty muzyczne .


PIŁKARZYKI – TORUŃ

W dniu 1 lutego 2017 roku braliśmy udział w IV Mistrzostwach Futbolu Stołowego w Toruniu. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy.                    Było wiele emocji i sportowej rywalizacji.
Na pamiątkę zawodnicy dostali medale i drobne upominki.


DART

W dniach od 19-20 stycznia odbył się XI Integracyjny Turniej Darta.                W zawodach brali udział uczestnicy naszej placówki oraz zaprzyjaźnionego ŚDS z Solca Kujawskiego. Podczas dwudniowego zmagania się zawodników wyłoniono ostatecznie grupę finalistów. Zawody wygrał pan Patryk, drugie miejsce zajął p. Robert i trzecie miejsce zajęła p. Elżbieta. Dodatkowo za największą ilość Max-ów nagrodę otrzymała p. Izabela.
Osoby nagrodzone dostały pamiątkowe dyplomy, kalendarze oraz kubek z nadrukiem otrzymał p. Patryk. Wszystkim wygranym gratulujemy, jak również publiczności za wspaniałą rywalizację. Zapraszamy już za rok.