2016 rok

W dniu 21 grudnia na zaproszenie Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim uczestniczyliśmy w Koncercie Bożonarodzeniowym. Wystąpili uczniowie tej szkoły wraz z nauczycielami. Swoim pięknym graniem zachwycili zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło również bisów. Wszystkim koncert się bardzo podobał. Bardzo dziękujemy Szkole Muzycznej za wprowadzenie w świąteczny nastrój.

 Kiermasz trwa, zapraszamy serdecznie. Dziś tzn. 6 grudnia do godz.15.00 lub jutro od 8.00 do 9.00.


21 marca byliśmy na Świątecznej XXIII wystawie rękodzieła artystycznego „My też potrafimy” w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. XIX kiermasz prac osób z niepełnosprawnością z całego województwa kujawsko- pomorskiego, „My Też Potrafimy”. Było 39 wystawców na placu Teatralnym i biurowcu przy ul. Curii-Skłodowskiej. Barwnie pięknie i niezwykle kunsztownie prezentowały się prace na stoiskach. Kiermasz otworzył Marszałek kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i Ryszard Bober- przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego.W Warsztacie Terapii Zajęciowej obchodziliśmy Andrzejki. Muzyka i liczne konkurencje dały uczestnikom wiele radości. Były m.in. taniec na gazecie, zabawa z krzesłami, taniec z balonami i wiele innych. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz kawki. Fotorelacja z zabawy poniżej, zapraszamy do obejrzenia.

 


Nasi uczestnicy biorą udział w zawodach wspinaczkowych w Toruniu. Przywitanie gości. Zaczynamy za chwilę.

 

Nasi uczestnicy tuż przed wejściem na ściankę.

 

Pierwsze wejścia już są.

 

Wręczanie nagród i medali dla każdego zawodnika. Było wiele emocji i sportowej rywalizacji. Wszystkim gratulujemy. Do zobaczenia za rok w Toruniu.

 


W dniu 21 października nasza placówka została zaproszona na wernisaż do Środowiskowego Domu Samopomocy w Solcu Kujawskim.
Byli również zaproszeni goście, zastępca burmistrza pani B. Białkowska, dyrektor MGOPS H. Stamm i jej zastępca I. Konaszewska oraz
ksiądz proboszcz A. Stachowicz. Na początku odbyło się przedstawienie pod tytułem „Psycho-pozytywni” – psychologia, motywacja, rozwój osobisty w którym wzięli udział uczestnicy ŚDS. Po przedstawieniu wszyscy zaproszeni goście oglądali prace wykonane również przez uczestników ŚDS.
Nie zabrakło małego poczęstunku, kawa, ciasto i owoce. Wernisaż wszystkim bardzo się podobał i z przyjemnością spędziliśmy czas.


Nasi uczestnicy i uczestnicy z ŚDS rywalizowali w konkursie „Jaka to melodia” organizowanym w ŚDS. Konkurs trwał trzy dni od 5-7 października. Było wiele zabawy i oczywiście emocji. Ostatecznie w finale walczyło troje uczestników. Dwójka naszych panów zdobyła: I miejsce p. Jarosław, II p.Szymon i III p.Rafał z ŚDS. Gratulacje!


Jesteśmy w Wąbrzeźnie na zabawie integracyjnej. Czas zaczynać dobrą zabawę

 

A po śniadaniu mały wykład na temat pozytywnej korzyści aktywności fizycznej.

 

Zabawa się zaczęła


Dzień chłopaka w WTZ

W czwartek dnia 29 września 2016 r w Warsztacie Terapii Zajęciowej obchodzono Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczestniczki i instruktorki z WTZ w tajemnicy przed kolegami przygotowały miłe niespodzianki. Panie przygotowały część artystyczną – kabaret. Odśpiewano dla naszych panów sto lat, były piękne życzenia, a także słodki upominek w postaci ciasta i babeczki czekoladowe. Uczestnicy byli zaskoczeni i szczęśliwi, że koleżanki pamiętały o ich święcie.


Z okazji dnia pieczonego ziemniaka wyruszyliśmy w czwartek (22 września) do Jura Parku. Tam czekało na nas ognisko. Piekliśmy oczywiście ziemniaka i kiełbaskę. Na deser zajadaliśmy ciasto upieczone w pracowni kulinarnej. Nie zabrakło dobrej zabawy podczas wspólnego śpiewania piosenek. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na kolejny taki dzień.

 


Dzisiaj (17 września)  jesteśmy na dożynkach w Solcu Kujawskim, Plac Jana Pawła, gdzie wystawiamy swoje produkty. Zapraszamy.

 


Dziś czekają nas sportowe zmagania podczas Międzynarodowej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu , trzymajcie za nas kciuki

 

Victoria!!! Mamy to! Zdobyliśmy I miejsce drużynowo 🏆

i Puchar od Pierwszej Damy. Wielkie dzięki i gratulacje dla zawodników !


Jesteśmy w Wąbrzeźnie na kręglach „Strzał w 10”. Zaczynamy zabawę.

 

A tak Nasi zdobywają punkty

 

Był poczęstunek, były nagrody i co najważniejsze dobry humor i wspólna radość z gry. Do zobaczenia za rok w Wąbrzeźnie.

 


Wykonujemy na zamówienie skrzynki na wino ze sklejki. Ręcznie wycinane wzory.


Grill w naszej placówce WTZ.

 


Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej z Solca Kujawskiego zrealizowało letni integracyjny piknik o tematyce Westernowej – „Na Dzikim Zachodzie”. Na Pikniku spotkali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wąbrzeźna, Aleksandrowa Kujawskiego, Solca Kujawskiego oraz Środowiskowego Domu Samopomocy z Solca Kujawskiego. Podczas Pikniku odbył się pokaz tańca kowbojskiego z nauką podstawowych kroków. Dużo emocji oraz dobrej zabawy zapewniły konkursy: rzut podkową, polowanie na bizona, król wodopoju, złap kaktusa oraz rzuty do darta. Nie zabrakło również zabawy tanecznej podczas której wybraliśmy najlepiej bawiącą się parę.
Projekt  współfinansowany w ramach zadań samorządu województwa na 2016 r., ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z dotacji Urzędu Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

 

 


Dnia 8 lipca 2016 roku odbył się w naszej placówce „Piknik Rodzinny” na który przybyły rodziny uczestników WTZ.
Chętne osoby mogły wziąć udział w turniejach sportowych takich jak np. gra w bule, rzuty do celu, bieg w workach, slalom z piłką.
Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.

 


Prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej będą wystawione podczas „Dni Solca Kujawskiego”
Wszystkie przedmioty powstały podczas zajęć terapeutycznych.
Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do naszego stoiska 19 czerwca od godz. 15.00. na boisku treningowym OSiR.


Dnia 11 czerwca 2016 roku w Kowalewie Pomorskim odbyły się XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych ”Bądźmy Razem” połączone z XV Integracyjnymi Spotkaniami Sportowymi Osób Niepełnosprawnych. Jest to impreza integracyjna, podczas której wspólnie spędzają czas uczestnicząc w atrakcyjnych konkursach i zabawach osoby niepełnosprawne otoczone przez swoich w pełni sprawnych rówieśników.
Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych w Kowalewie Pomorskim gromadzą osoby niepełnosprawne całego województwa.Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych, w dwóch kategoriach wiekowych: do 15 lat i powyżej 15 lat.
Nasi uczestnicy wzięli udział zdobywając nagrody:
Pan Krzysztof I miejsce w konkurencji „Slalom wózkiem” oraz III miejsce za „Rzut lotką do tarczy”.
Pan Grzegorz II miejsce w konkurencji „Wahadło” – rzut piłką do ruchomego celu.
Gratulujemy!

 


Dnia 24 maja w ramach projektu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Osób Niepełnosprawnych pojechaliśmy do Gdańska i Westerplatte.
Zwiedzaliśmy pod okiem przewodnika stary Gdańsk. Przeszliśmy Długim Targiem od Bramy Wyżynnej do Dworu Artusa następnie Drogą Królewską do Złotej Bramy poznając niezwykle ciekawą i bogatą architekturę starego miasta. Po pysznym obiedzie udaliśmy się rejsem po gdańskim porcie na Westerplatte.
Projekt  współfinansowany w ramach zadań samorządu województwa na 2016 r., ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z dotacji Urzędu Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim.

 


W dniach 20-23 maja w naszej placówce po raz kolejny odbył się Turniej Warcabowy. Uczestnicy wraz z kadrą zmagali o Puchar Mistrza Warcabów. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze. Po dwóch dniach wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła pani Elżbieta, II miejsce pan Grzegorz i III miejsce pan Szymon. Gratulujemy !!!

 


Wykonujemy na zamówienie


Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Solcu Kujawskim realizuje projekt pt. „Twoje zdrowie – ważna sprawa” współfinansowany przez Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
Nasze przedsięwzięcie składa się z 4 form oddziaływań. Pierwszą z nich są dwa wykłady, jeden z nich porusza tematykę stygmatyzacji, drugi – dotyczy systemów oparcia społecznego. Kolejną formę oddziaływań stanowią warsztaty z zakresu kompetencji miękkich. Podczas zajęć poruszane będą zagadnienia z zakresu efektywnego zarządzania sobą w czasie, rozwijania umiejętności radzenia sobie w trudnych i stresujących sytuacjach, oraz radzenia sobie z emocjami. Trzecią formą oddziaływań będą zajęcia relaksacyjne, które mają na celu naukę odreagowywania napięć oraz nabycie umiejętności wyciszania się i rozluźniania. Ostatnią częścią projektu będzie indywidualne poradnictwo psychologiczne.
Dla uczestników zajęć przewidziany został słodki poczęstunek oraz gorące napoje, który przygotują uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej pod opieką instruktora pracowni kulinarnej.

 


(22.04.2016) Po raz kolejny zrobiliśmy niespodziankę naszym uczestnikom i zorganizowaliśmy wyjście do Soleckiego Centrum Kultury na wystawę malarstwa Ryszarda Rujnera.

 


15 kwietnia 2016 r. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbył się IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Wąbrzeski Mikrofon ’ 2016 ”.
Naszą Placówkę reprezentowało pięcioro naszych uczestników: Mariusz B., Teresa H., Jadwiga B., Szymon K., Wiesław D..
Cała impreza była świetną zabawą zarówno dla uczestników jak i dla ich opiekunów. Wspaniałą atmosferę zapewniła publiczność, która żywo reagowała na każdy występ. Spotkania takie są również świetną okazją do czerpania nowych inspiracji, a także do kontynuowania i zawierania nowych znajomości.