2015 rok


Dzień ziemniaka w Jura Parku – 24.09.2015

 


XIV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu – 19.09.2015

Kilkaset osób z całego województwa wzięło udział w XIV Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu.
Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sportowych. Korzystali też z licznych atrakcji.  Były występy wokalne i taneczne. Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy historyczne przygotowane przez
Żółty Regiment z zamku w Gniewie i Kujawską Brać Szlachecką z Bydgoszczy. Organizatorem imprezy było  Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”. Nasz Warsztat reprezentowali: pani Ela i panowie- Krzysztof, Wiesław, Robert i Grzegorz.

 


„STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ” 16.09.2015r.

16 września w kręgielni „Mango” odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna dla osób wyłącznie na wózkach inwalidzkich.
Uczestnicy reprezentowali WTZ – y,

Fundacje i DPSy.
Nasi panowie Krzysztof i Mariusz również brali udział w imprezie.

 


Letni Piknik Integracyjny – 8 września 2015 r.

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Solcu Kujawskim przy  współpracy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Solca Kujawskiego zrealizowało letni integracyjny piknik o tematyce hawajskiej, który był ostatnim etapem
projektu „Razem przez świat –z piosenką na ustach”. W pikniku uczestniczyły osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wąbrzeźna, Aleksandrowa Kujawskiego, Białych Błot, Solca Kujawskiego oraz Środowiskowego Domu Samopomocy z Solca Kujawskiego. Goście zostali przywitani ciepłym posiłkiem, po którym odbył się pokaz tańca hawajskiego z nauką podstawowych kroków, przygotowany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Solca Kujawskiego.
Dużo emocji oraz dobrej zabawy zapewnił konkurs karaoke. Nie zabrakło również zabawy tanecznej przy której wszyscy dobrze się bawili. Na zakończenie pikniku akcentem podsumowującym projekt była prelekcja dotycząca możliwości oraz form zatrudniania osób niepełnosprawnych.
Projekt jest współfinansowany w ramach zadań Samorządu Województwa w 2015r. , ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą:
„Rehabilitacja Zawodowa i Społeczna osób niepełnosprawnych”.

 


XXI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych ‑ „Bądźmy Razem” w Kowalewie Pomorskim

Wzorem lat ubiegłych Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wspólnie z Kierownikiem MGOPS, Dyrektorem MGOK, Kierownikiem WTZ w Kowalewie Pomorskim oraz Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS w Toruniu zorganizowali w dniu 20 czerwca 2015r. XXI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem” połączone z XV Integracyjnymi Spotkaniami Sportowymi Osób Niepełnosprawnych.
Jest to impreza integracyjna, podczas której wspólnie spędzają czas uczestnicząc w atrakcyjnych konkursach i zabawach osoby niepełnosprawne otoczone przez swoich w pełni sprawnych rówieśników.
Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych w Kowalewie Pomorskim gromadzą osoby niepełnosprawne całego województwa. Również nasz Warsztat uczestniczył w zmaganiach sportowych. Nasz uczestnik Krzysztof B. zajął pierwsze miejsce w konkurencji „Slalom wózkowiczów”- gratulujemy.

 


Gdynia -Wycieczka

Dnia 14 maja 2015 roku z okazji obchodów Dnia Walki z dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych pojechaliśmy na wycieczkę do Gdyni. Główną atrakcją było zwiedzanie Oceanarium, Marynarki Wojennej oraz ORP Błyskawica. Wycieczka umożliwiła poznanie środowiska nadmorskiego, zapoznania się z nowym środowiskiem przyrodniczym oraz historią i tradycją.

 


Wąbrzeski Mikrofon


10 kwietnia 2015 roku troje naszych uczestników: Grzegorz M., Teresa H., Szymon K., wzięło udział w konkursie wokalnym pt. „Wąbrzeski Mikrofon”. Festiwal odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze.
Wszyscy artyści obdarzeni nagrodami oraz gromkimi brawami.


 Śniadanie Wielkanocne i Przedstawienie Wielkanocne

Przedstawienie Wielkanocne

Kiermasz Wielkanocny


Karaoke

Z okazji Walentynek w naszej placówce zorganizowaliśmy Karaoke, oczywiście o tematyce miłosnej.


Integracyjny Turniej Darta 2015

Dnia 30 stycznia jak co roku zorganizowaliśmy Integracyjny Turniej Darta.
W zawodach brali udział uczestnicy naszej placówki oraz zaprzyjaźnionego ŚDS z Solca Kujawskiego.  Nie  zabrakło wielu emocji i dopingu publiczności. Osoby nagrodzone dostały pamiątkowe dyplomy.