2014 rok

GRUDZIEŃ-      16.12.2014

10- lecie  WTZ

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych wspólnie z WTZ dnia       16 grudnia 2014  zorganizowało  konferencję promującą działania dla osób niepełnosprawnych i  podsumowującą projekt. W konferencji uczestniczyły osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Solcu Kujawskim wraz z osobami z rodziny oraz zaproszeni goście (przedstawiciele instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz władze miasta       Solca Kujawskiego, Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, przedstawiciele rady gminy). Konferencja była trzecim etapem projektu „Razem przez świat – integracja osób z niepełnosprawnością z terenu województwa kujawsko-pomorskiego”. Na Konferencji przedstawiono prezentację z 10-letniej działalności WTZ w Solcu Kujawskim oraz prezentację multimedialną nt. „Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej osób niepełnosprawnych”.

Spotkanie uświetniły występy artystyczne uczniów szkoły muzycznej i uczestników Warsztatu w Solcu Kujawskim. Nie zabrakło miłego akcentu        w postaci tortu urodzinowego.

Projekt był współfinansowany w ramach zadań Samorządu Województwa      w 2014r. , ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą : „Rehabilitacja Zawodowa i Społeczna osób niepełnosprawnych” oraz ze środków Urzędu Miasta i Gminy                          w Solcu Kujawskim.


Grudzień – 09.12.2014

Toruń – Wspinaczka
 
W czwartek 23 października 2014 roku na nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. gen. Bema w Toruniu odbyły się XIV Toruńskie Zawody we Wspinaczce Sportowej Osób Niepełnosprawnych.
Oprócz naszych uczestników udział wzięli podopieczni z  Warsztatów Terapii Zajęciowej, Szkół Specjalnych i Domów Pomocy Społecznej z Aleksandrowa Kujawskiego, Kowalewa Pomorskiego, Otłoczyna, Grudziądza, Bydgoszczy, Krakowa i Torunia. Organizatorami byli – WTZ Arkadia i Centrum Wspinaczkowe GATO z Torunia.

Wąbrzeźno – „Strzał w dziesiątkę”

 
W dniu 16 października 2014 roku  uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym, podsumowującym  imprezę  sportowo-rekreacyjną „Strzał w dziesiątkę”, która odbyła się w Wąbrzeskim Domu Kultury przy ul. Wolności 47. Gościnnie wystąpił zespół muzyczny z Aleksandrowa Kujawskiego        „Pole Minowe”. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem.

 Wąbrzeźno – „Strzał w 10”

W dniu 16 września 2014 roku uczestniczyliśmy w zawodach „Strzał w 10” w kręgielni w Wąbrzeźnie. W Turnieju brało udział 10 zaproszonych drużyn.
Nasi reprezentanci Krzysztof B. i Mariusz B. uplasowali się na wysokiej 4 pozycji.


„Piknik Integracyjny”
Dnia 9 września 2014 roku odbyła się kolejna część projektu którym był „Piknik Integracyjny”. Do naszej placówki przyjechali zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych WTZ oraz DS. Solec Kujawski.
Swą obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele UMiG Solec Kujawski, dyrektor MOPS wraz zastępcą oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób niepełnosprawnych. Piknikowi towarzyszyła pozytywna sportowa rywalizacja oraz wesoła zabawa taneczna. Goście pożegnali nas z uśmiechami na twarzach i obietnicą powrotu.

 


Wakacje

W dniach od 1 sierpnia do 22 sierpnia placówka nasza jest nieczynna, przerwa urlopowa. Zapraszamy od 25 sierpnia.


Strongman

Dnia 25 lipca jak co roku zorganizowaliśmy Integracyjny Turniej Strongman i Strongwoman. W zawodach brali udział uczestnicy naszej placówki oraz zaprzyjaźnionego ŚDS z Solca Kujawskiego.
Zmagali się oni w konkurencjach tj. wbijanie gwoździ, wkręcanie śrub, piłowanie deski.

Nordic – Walking

Z nadejściem lata wzbogaciliśmy nasz a ofertę o dodatkowe zajęcia dla chętnych uczestników. Nową aktywnością ruchową jest Nordic – Walking. Zajęcia te cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

 


Po raz kolejny zrobiliśmy niespodziankę naszym uczestnikom i zorganizowaliśmy wyjście do Centrum Aktywności i Edukacji.

Miłym akcentem było śniadanie w pizerii Tomi.


„Piknik Rodzinny”

Dnia 3 lipca 2014 roku odbył się w naszej placówce „Piknik Rodzinny”,
na który przybyły rodziny uczestników WTZ oraz specjalnie zaproszeni goście.
Chętne osoby mogły wziąć udział w turnieju „Familiada”, oraz konkurencjach sportowych np. gra w bule, rzuty do celu. Wszyscy się dobrze bawiliśmy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia za rok.  🙂


Piłka nożna

W dniu 18 czerwca uczestnicy z naszej placówki po raz pierwszy wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Karczemki ufundowany przez Wojewodę kujawsko-pomorskiego i  Wójta gminy Aleksandrów Kujawski.
Zawody wzbudziły wiele pozytywnych emocji.Wszyscy dobrze się bawili.

W dniu 14 czerwca braliśmy udział w XIII Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu. Tradycyjnie przywieźliśmy wiele cennych nagród. Reprezentujący nas zespół zajął drużynowo III miejsce.             Możemy pochwalić się również I miejscem indywidualnym pani Elżbiety
oraz II miejscem indywidualnym pana Wiesława.


„Piknik Rodzinny”

Dnia 7 czerwca 2014 roku odbył się „Piknik Rodzinny” zorganizowany przez Osiedle Leśne oraz Szkołę podstawową nr 4, w którym również wzięliśmy czynny udział. Podczas Pikniku zaprezentowane zostały prace wykonane przez uczestników WTZ, a także przedstawienie pt. „Bajkowa Lokomotywa”,       które spotkało się z ogromnym entuzjazmem publiczności.


„Spotkanie z niepełnosprawnością” 

1 czerwca 2014 roku odbyła się Gra miejska w Solcu Kujawskim-Punkt- „Spotkanie z niepełnosprawnością” w WTZ.

Konkurencja- „Niewidomy” z pomocą przewodnika głosowego umieszcza piłkę w określonym miejscu.

Konkurencja- slalom wózkiem inwalidzkim na czas.

Prezentacja konkurencji „slalom wózkiem inwalidzkim” przez uczestnika z WTZ.

Konkurencja- zapakowanie paczki używając tylko jednej ręki.


7 maja 2014 roku integracyjny wyjazd do Miasteczka Westernowego w Grudziądzu, gdzie czekało nas wiele atrakcji i niespodzianek.

Jedną z głównych atrakcji, która pozostawiła niezapomniane wrażenia była wizyta w Amfiteatrze w samo południe, gdzie podziwialiśmy przygody Lucky Luka i Mami Dalton oraz jej niesfornych synków.

Pobyt w Świecie Zwierząt gdzie największe zainteresowanie i sympatię wzbudził osioł francuskiej rasy poitou.

Przejażdżka dyliżansem.

I dla chętnych nauka tańca country… zabawa była przednia.

 

Na zakończenie pamiątkowe zdjęcie.

 


8 maja 2014 roku odbył się uroczysty przemarsz ulicami naszego miasta z okazji 10. rocznicy historycznego poszerzenia Unii Europejskiej o Polskę i dziewięć innych krajów.

 


W maju 2014 roku odbyły się kolejne mistrzostwa warcabowe w WTZ.

W zawodach wzięło udział 16 zawodników.
Podobnie jak w poprzednich latach do czołówki dostały się te same osoby.
Po raz kolejny turniej wygrała p. Elżbieta P. pokonując w finale p. Roberta R.